Articulated Dump TruckEuropa

Volvo A40D

31,270 kg420 hpŚrednia rynkowa €53k · 3 w ofercie · 2 poniżej rynku

Widok bocznyVolvo A40D
Volvo A40D side elevation
Masa robocza
31,270 kg
Długość
11,290 mm
Rys · proporcjonalny do datasheet · wozidło przegubowe
Rynek na żywo

3 aktywnych ofert cenowych w całej Europie

Średnia rynkowa€53k

Ceny wywoławcze mieszczą się w przedziale €48k – €57k, około 34% poniżej średniej rynkowej.

NL
€94k
DK
€60k
PL
€83k
BE
€62k
CZ
€49k
  • 200626,131 hrs · NL · nazwa dealera ukryta€48k
  • 200324,699 hrs · FI · nazwa dealera ukryta€48k
Na podstawie 3 ostatnio przeskanowanych ofert dealerów.Stan na dzień 31 Jul 2026

Ten model plasuje się 32% poniżej średniej klasy wśród 36 modeli porównywalnych.

Ile kosztuje używany Volvo A40D w Europie?

U niezależnych europejskich dealerów ceny używanych Volvo A40D wahają się obecnie od 47 660 € do 56 960 €, a średnia rynkowa wynosi około 52 800 €. Rok produkcji, motogodziny i konfiguracja wpływają na cenę w tym przedziale. Na podstawie 3 aktywnych ofert, aktualizowanych codziennie.

Prywatna wysyłka

W tym tygodniu wyślij mi e-mailem tańszy Volvo A40D.

2 oferty poniżej ceny rynkowej teraz. Odpowiadamy w ciągu 15 minut, przedstawiając najlepsze propozycje zgodne z Twoimi wymaganiami.

MarkaVolvo
ModelA40D
Specyfikacja · Porównanie

Jak A40D wypada w swojej klasie.

Najbliżsi konkurenci automatycznie wybierani według kategorii i klasy wagowej. Specyfikacje z kart katalogowych producenta; ceny z ostatnich ofert dealerów.

W skrócie
Klasa wagowa
31 t
35 t
38 t
Moc
Silnik
Volvo D12C AAE2
Cat C15 ACERT
Detroit Diesel Series 60
Moc
420 hp
394 hp
410–450 hp
Szczytowy moment obrotowy
2,056 Nm
2,068 Nm
2,099 Nm
Wymiary
Masa robocza
31,270 kg
31,385 kg
30,753–31,200 kg
Długość
11,290 mm
10,890 mm
10,906 mm
Szerokość
3,270 mm
3,356 mm
3,401 mm
Wysokość
3,745 mm
3,703 mm
3,901 mm
Zakres roboczy
Ładowność
37,000 kg
32,700 kg
36,287–37,997 kg
Pojemność nadwozia (z czubem)
22.5 m³
19.7 m³
22.9–23.3 m³
Napęd
Prędkość maksymalna
56 km/h
58.4 km/h
60 km/h
Promień skrętu
8,800 mm
7,470 mm
Rynek
Średnia cena ofertowa · UE
€53k
€108k
€95k
Zakres cen
€48k€57k
€84k€132k
€95k€95k
Aktywne oferty
3
1
1
Specyfikacje · karty katalogowe producentaCeny · ostatnie oferty dealerów, okno kroczące
Informacje · Volvo A40D

Przegląd

The Volvo A40D is a heavy-duty articulated dump truck with an operating weight of 31,270 kg and an engine output of 420 hp. It belongs to the large-frame articulated hauler class, designed for high-volume earthmoving and bulk-material transport in demanding site conditions. The machine represents Volvo's established presence in the 40-tonne payload segment of the articulated dump truck market.

Typowe zastosowania

Gdzie ta maszyna jest używana

Articulated dump trucks in this class are typically deployed on large-scale civil engineering projects, quarry operations, and mining site work where rough terrain and high cycle volumes are primary requirements. Their articulated chassis design allows operation on soft, uneven, or steep ground where rigid-frame haulers would be unsuitable. Common tasks include overburden removal, aggregate haulage, and bulk earthworks on infrastructure and groundworks contracts.

Kontrola rynku wtórnego

Co sprawdzić przed zakupem

Prospective buyers should commission a full inspection of the articulation joint, dumpbody pivot points, and suspension components, as these areas experience concentrated stress in daily hauler operations. The drivetrain, axles, and differential locks warrant close attention given the typical duty cycles associated with this machine class. Hydraulic system integrity, tyre condition across all six positions, and the service history of the engine and transmission should all be reviewed before purchase. An independent pre-purchase inspection by a qualified heavy-equipment technician is advisable to establish an accurate picture of remaining service life and any deferred maintenance.

Obecna sytuacja rynkowa

Pozycja cenowa

In the European market, the A40D trades at an average of EUR 51,475, with a typical price range spanning EUR 47,500 to EUR 53,940. Buyers evaluating this machine will generally also consider the Caterpillar 735 and the Terex TA40, both of which compete directly in the same payload and application category. Positioning within that competitive set means pricing and mechanical condition are the primary differentiators when comparing units on the open market.

Nasz zespół

Znajdź mi Volvo A40D.

Nasz zespół analizuje europejski rynek i wyśle od trzech do siedmiu realnych opcji dla Volvo A40D. Nasz wybór, i dlaczego. Za darmo, póki jesteśmy nowi.

Wyślij zapytanie