Wheel Loader1991–presentEuropa

Volvo L120

20,700 kg272 hpŚrednia rynkowa €54k · 17 w ofercie · 11 poniżej rynku

Widok bocznyVolvo L120
Volvo L120 side elevation
Masa robocza
20,700 kg
Długość
6,860 mm
Rys · proporcjonalny do datasheet · ładowarka kołowa
Rynek na żywo

17 aktywnych ofert cenowych w całej Europie

Średnia rynkowa€54k

Ceny wywoławcze mieszczą się w przedziale €46k – €70k, około 9% powyżej średniej rynkowej.

NL
€107k
DK
€91k
PL
€51k
BE
€48k
DE
€42k
  • 2021DE · nazwa dealera ukryta€6k
  • 2007PL · nazwa dealera ukryta€29k
  • 200841,100 hrs · FI · nazwa dealera ukryta€45k
  • 200912,439 hrs · NL · nazwa dealera ukryta€45k
Na podstawie 17 ostatnio przeskanowanych ofert dealerów.Stan na dzień 31 Jul 2026

Ile kosztuje używany Volvo L120 w Europie?

U niezależnych europejskich dealerów ceny używanych Volvo L120 wahają się obecnie od 45 760 € do 69 500 €, a średnia rynkowa wynosi około 54 169 €. Rok produkcji, motogodziny i konfiguracja wpływają na cenę w tym przedziale. Na podstawie 17 aktywnych ofert, aktualizowanych codziennie.

Prywatna wysyłka

W tym tygodniu wyślij mi e-mailem tańszy Volvo L120.

11 oferty poniżej ceny rynkowej teraz. Odpowiadamy w ciągu 15 minut, przedstawiając najlepsze propozycje zgodne z Twoimi wymaganiami.

MarkaVolvo
ModelL120
Gdybyś poprosił nas o L120 w tym tygodniuOd zespołu · 17 przeczytanychCo zrobiłby zespół

17 kandydatów przefiltrowanych, do kilku ręcznie wybranych.

Każdy wiersz to krok, który zespół wykonuje, gdy prosisz o model. Liczby pochodzą z aktualnego rynku europejskiego: to, co przeczytaliśmy w tym tygodniu, co zaznaczylibyśmy i co wysłalibyśmy, gdybyś o to poprosił.

  • Przeczytane w tym tygodniu
    17
  • Powyżej ceny rynkowej
    6
  • Poniżej ceny rynkowej
    11
  • Możemy wysłać do Ciebiecap 3
    3
Specyfikacja · Porównanie

Jak L120 wypada w swojej klasie.

Najbliżsi konkurenci automatycznie wybierani według kategorii i klasy wagowej. Specyfikacje z kart katalogowych producenta; ceny z ostatnich ofert dealerów.

 
Volvo
L120
1991–present
JCB
457
Caterpillar
962
2001–present
W skrócie
Klasa wagowa
21 t
21 t
20 t
Moc
Silnik
Volvo D8J
Cummins QSB6.7 / MTU 6R1000 (HT)
Cat C7.1 ACERT
Moc
272 hp
256–282 hp
250 hp
Wymiary
Masa robocza
20,700 kg
19,999–20,534 kg
20,225 kg
Długość
6,860 mm
8,523–8,600 mm
7,239 mm
Szerokość
2,670 mm
2,700–2,780 mm
2,819 mm
Wysokość
3,390 mm
3,435–3,500 mm
3,200 mm
Zakres roboczy
Pojemność łyżki
3.7 m³
3.1–4.6 m³
3.3 m³
Siła odspajania
164 kN
161–165 kN
188.9 kN
Wysokość podnoszenia
4,280 mm
2,924–3,000 mm
4,242 mm
Napęd
Prędkość jazdy
40 km/h
36.2–40 km/h
40.1 km/h
Rynek
Średnia cena ofertowa · UE
€54k
€113k
€74k
Zakres cen
€46k€70k
€112k€115k
€35k€112k
Aktywne oferty
17
4
10
Specyfikacje · karty katalogowe producentaCeny · ostatnie oferty dealerów, okno kroczące
Informacje · Volvo L120

Przegląd

The Volvo L120 is a large wheel loader with an operating weight of 20,700 kg and an engine output of 272 hp, positioning it firmly in the upper-mid to heavy segment of the wheel loader class. Standard bucket capacity is 3.7 m3, making it a high-throughput machine suited to demanding bulk-handling cycles. The model has been in continuous production since 1991, reflecting a long-standing and well-supported platform.

Typowe zastosowania

Gdzie ta maszyna jest używana

Wheel loaders in this size and power class are routinely deployed in quarrying, aggregates handling, port and logistics terminals, large-scale construction earthworks, and municipal bulk material operations. The 3.7 m3 bucket capacity supports high-cycle loading of trucks and hoppers where productivity per pass is a priority. Secondary applications include road-building support, demolition site clearance, and heavy industrial stockpile management.

Kontrola rynku wtórnego

Co sprawdzić przed zakupem

Before purchasing any large wheel loader, commission a full hydraulic system inspection covering the lift and tilt circuits, boom pins, and bucket linkage wear, as these components absorb the most stress in high-cycle applications. Examine the transmission and axle differentials for play and oil condition, and verify that all service records are present given the model's long production history spanning multiple generation updates. Tire condition warrants close attention on machines in this weight class, as replacement represents a significant portion of reconditioning cost. A structural inspection of the articulation joint and boom arms for cracks or weld repairs is advisable before finalizing any acquisition.

Obecna sytuacja rynkowa

Pozycja cenowa

In the European market, the Volvo L120 trades at an average of EUR 61,267, with a typical price range running from EUR 45,760 to EUR 69,500 depending on age, condition, and specification. This positions the model competitively against comparable machines in its class, including the Caterpillar 962 and the JCB 457, both of which occupy similar working-weight and application territory. Buyers can expect pricing to reflect configuration, service history, and attachment packages within that established band.

Nasz zespół

Znajdź mi Volvo L120.

Nasz zespół analizuje europejski rynek i wyśle od trzech do siedmiu realnych opcji dla Volvo L120. Nasz wybór, i dlaczego. Za darmo, póki jesteśmy nowi.

Wyślij zapytanie