Wheel LoaderEuropa

Volvo L90

17,300 kg184 hpŚrednia rynkowa €68k · 24 w ofercie · 14 poniżej rynku

Widok bocznyVolvo L90
Volvo L90 side elevation
Masa robocza
17,300 kg
Długość
7,561 mm
Rys · proporcjonalny do datasheet · ładowarka kołowa
Rynek na żywo

24 aktywnych ofert cenowych w całej Europie

Średnia rynkowa€68k

Ceny wywoławcze mieszczą się w przedziale €62k – €75k, około 37% powyżej średniej rynkowej.

NL
€107k
DK
€91k
PL
€51k
BE
€48k
DE
€42k
  • 200214,000 hrs · ES · nazwa dealera ukryta€30k
  • 2017NL · nazwa dealera ukryta€60k
  • 2017NL · nazwa dealera ukryta€60k
  • 201722,373 hrs · NL · nazwa dealera ukryta€60k
Na podstawie 24 ostatnio przeskanowanych ofert dealerów.Stan na dzień 31 Jul 2026

Ile kosztuje używany Volvo L90 w Europie?

U niezależnych europejskich dealerów ceny używanych Volvo L90 wahają się obecnie od 62 000 € do 75 000 €, a średnia rynkowa wynosi około 68 405 €. Rok produkcji, motogodziny i konfiguracja wpływają na cenę w tym przedziale. Na podstawie 24 aktywnych ofert, aktualizowanych codziennie.

Prywatna wysyłka

W tym tygodniu wyślij mi e-mailem tańszy Volvo L90.

14 oferty poniżej ceny rynkowej teraz. Odpowiadamy w ciągu 15 minut, przedstawiając najlepsze propozycje zgodne z Twoimi wymaganiami.

MarkaVolvo
ModelL90
Gdybyś poprosił nas o L90 w tym tygodniuOd zespołu · 24 przeczytanychCo zrobiłby zespół

24 kandydatów przefiltrowanych, do kilku ręcznie wybranych.

Każdy wiersz to krok, który zespół wykonuje, gdy prosisz o model. Liczby pochodzą z aktualnego rynku europejskiego: to, co przeczytaliśmy w tym tygodniu, co zaznaczylibyśmy i co wysłalibyśmy, gdybyś o to poprosił.

  • Przeczytane w tym tygodniu
    24
  • Powyżej ceny rynkowej
    10
  • Poniżej ceny rynkowej
    14
  • Możemy wysłać do Ciebiecap 3
    3
Specyfikacja · Porównanie

Jak L90 wypada w swojej klasie.

Najbliżsi konkurenci automatycznie wybierani według kategorii i klasy wagowej. Specyfikacje z kart katalogowych producenta; ceny z ostatnich ofert dealerów.

W skrócie
Klasa wagowa
17 t
17 t
17 t
Moc
Silnik
Volvo D6J
Liebherr D934 A7
Doosan DL08
Moc
184 hp
173–188 hp
217 hp
Wymiary
Masa robocza
17,300 kg
17,299–17,690 kg
17,300 kg
Długość
7,561 mm
8,270–8,565 mm
8,150 mm
Szerokość
2,490 mm
2,469–2,700 mm
2,920 mm
Wysokość
3,283 mm
3,353–3,380 mm
3,470 mm
Zakres roboczy
Pojemność łyżki
2.3 m³
2.98–3.21 m³
3 m³
Siła odspajania
131.3 kN
125–140 kN
162 kN
Wysokość podnoszenia
3,730 mm
2,896–3,689 mm
4,001 mm
Napęd
Prędkość jazdy
45.9 km/h
40–40.1 km/h
34 km/h
Rynek
Średnia cena ofertowa · UE
€68k
€54k
€68k
Zakres cen
€62k€75k
€40k€60k
€59k€80k
Aktywne oferty
24
10
3
Specyfikacje · karty katalogowe producentaCeny · ostatnie oferty dealerów, okno kroczące
Informacje · Volvo L90

Przegląd

The Volvo L90 is a mid-size wheel loader with an operating weight of 17,300 kg and an engine output of 184 hp. It is equipped with a bucket capacity of 2.3 m³, positioning it in the upper-middle segment of the articulated wheel loader class. The machine is designed for demanding material-handling cycles where a balance of payload capacity and maneuverability is required.

Typowe zastosowania

Gdzie ta maszyna jest używana

Wheel loaders in this size and capacity class are commonly deployed in quarrying, construction site logistics, bulk material handling, and infrastructure earthworks. They are also used in recycling yards, timber operations, and municipal applications where a versatile loading tool is needed. The 2.3 m³ bucket suits both loose aggregate work and heavier, denser materials depending on configuration.

Kontrola rynku wtórnego

Co sprawdzić przed zakupem

Inspection of a wheel loader in this class should prioritise the condition of the articulation joint and steering cylinders, as these components carry high cyclic loads. The boom arm pivot points, lift cylinder seals, and bucket coupler mechanism warrant close attention for wear or play. Transmission function across all gears, brake performance, and hydraulic response time should be verified during a practical test drive. A documented service history and evidence of regular oil and filter changes are important indicators of how the machine has been maintained over its operating life.

Obecna sytuacja rynkowa

Pozycja cenowa

The European market average for the Volvo L90 stands at EUR 79,760, with a typical price range running from EUR 62,580 to EUR 93,600. This spread reflects variation in age, hours, specification level, and attachment fitment across available units. In the same competitive segment, buyers also evaluate the Liebherr L550 and Doosan DL300, making condition and service history key differentiators when comparing value across these models.

Nasz zespół

Znajdź mi Volvo L90.

Nasz zespół analizuje europejski rynek i wyśle od trzech do siedmiu realnych opcji dla Volvo L90. Nasz wybór, i dlaczego. Za darmo, póki jesteśmy nowi.

Wyślij zapytanie